جناب دکتر روحانی...

جناب دکتر روحانی، ما دوره های مختلفی از ریاست جمهوری در جمهوری اسلامی را تجربه کرده ایم. زیباترین انتخاب در رقابتی واقعی در دوم خرداد منجر به انتخاب سید محمد خاتمی، سید خندانی شد که هنوز به انتخابش، به رفتارش و به اخلاقش می بالیم. بعد از او فردی با لطایف الحیلی بر این جایگاه تکیه زد!. تکیه ای که بعد از پایان دوره ی دوم او، حتی برخی نزدیکان دو آتشه ی وی، به گشاد بودن این ردا و بزرگ بودن این جایگاه برای او پی بردند!.  

طی دوران 1376 تا 1384 خاتمی در مقابل هر نه روز یک بحران، گروه های خودسر شناخته شده، تعطیلی فله ای مطبوعات، دستگیری، زندان، اعتراف گیری، ترور و تمام ناملایمات صبوری برگزید!. خندان آمد و گریان ادامه داد و مظلومانه رفت!. ما رای دهندگان به او نیز از این همه مماشات، سکوت، متانت، بردباری و... تحمل از دست دادیم!. اما او فریاد زد: «زنده باد مخالف من»     

  بعد از او طی دوران 1384 تا 1392 احمدی نژاد با حمایتی همه جانبه مدیریت جهانی خود را با ادبیاتی متفاوت آغاز و به سر رساند!. هیچ صدای مخالفی را بر نتابید!. گروه های به اصطلاح خودسر موظف به تا زدن کفن های خود شدند!. مجلسیان در صحن مجلس قانونگذاری مشغول به تظاهرات و شعار مرگ بر این و آن و اعدام باید گردد... بودند!. او نیز همین مجلس را دیگر در راس امور ندانست!. قهر کرد و یازده روز خانه نشین شد!. بزرگترین اختلاس تاریخ ایران در دولت وی اتفاق افتاد و ادعای پاک ترین دولت را داشت!. مخالفان را خس و خاشاک دانست!. ممه و لولو، هلو، سوختن فلان جای، پاره شدن قطعنامه دان!، نوبت رسید به مادر عروس و الی ماشاا... گفته هایی از این دست گل سخنان او بود.

اما امروز وقتی دو دوره ی هشت ساله ی شانزده سال گذشته را مقایسه می کنم. می بینم، ادبیات رفتاری و گفتاری رئیس جمهور اصلاحات در مقابل رفتار و گفتار دیگری در هشت ساله ی بعدی مایه ی افتخار رای دهندگان به او می باشد. پس جناب دکتر روحانی، از آنچه بر این کشور گذشت، شفاف و صریح با مردم سخن بگو. ادبیات خاتمی را با رفتاری شجاعانه، صریح و البته بردباری و صبوری بیشتر برگزین.        

سخن آخر اینکه دلواپسین شأن رئیس جمهوری هنگام ادای جملاتی دون از شأن و شخصیت هر آدمی توسط رئیس جمهور مورد حمایت آنان، خبر از شأن رئیس جمهور نداشتند؟!

/ 18 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا

فرجی داناحیف شد کاش وزیر میموند

گیلوند

چهل سالگی كه مغزم خوب كار می كرد، به ریاضیات و پژوهش پرداختم. از چهل تا شصت سالگی كه ذهنم ضعیف شده بود به فلسفه روی آوردم و در اواخر كه به كلی مغزم كار نمی كرد به سیاست! برتراند راسل

آتش

سلام و درود و عرض ادب خدمت داداش سامع عزيز جالب اينجاست كه براي يك رئيس جمهور هر عملي آزاد است و كسي حق سوال ندارد و براي ديگري بلافاصله دلواپس همه چيز مي شوند بايد ديد نظر كي به كي نزديك تره !

کوثر

سلام عموجان دلتنگتون شدم اومدم عرض ارادتی داشته باشم وعصر بخیر[لبخند]

قدرت

واست خیلی متاسف شدم امیدوارم این مواضعی که داری از بی بصیرتی باشه نه از عناد اجر جانبازی و رزمندگی خودت رو با این حرفا و مواضع قطعا ضایع کردی واست دعا میکنم که توفیق توبه به دست بیاری

گمنام

سلام. حرفاتون کاملا!!!!!!!!!!! درسته!!!!!!!!!!!!!! ادبیات زیبای آقای روحانی رو این مدت شنیدیم. مخصوصا وقتی که به منتقدین خود گفتند به جهنم که میلرزید........... آخه تو که انتقاد پذیر نیستی حداقل حرف از دولت انتقاد پذیر توی تبلیغاتت نزن بیچاره! اول جنبه ی انتقاد رو تو خودت ببر بالا بعد بیا تو این میدون!

حبیب آرپی جی

جانباز عزیز آقای سامع مردم که مغز خر نخورده اند می فهمند داری برای مجلس بعدی زمینه دسازی می کنی و دخالت شما در گردهمایی هم جای سوال دارد که آیا افراد دست اندرکار با انگیزه جنابعالی دارن این کارها رو انجام میدهند؟

حمیدی

محمد مهدی بهش بکو روحانی هم اصولگرا بوده ما گول خوردیم

شکوه

در شاهراه جاه و بــــــزرگی خطر بسیست آن به کز این گریوه سبــــــکبار بگذری شیوه رنــــــدی و خوش باشی عیاران خوش است از زبان سوسن آزاده‌ام آمد به گوش کاندر این دیر کهن کار سبــــــکباران خوش است