دلایل تایید و عدم تایید چیست؟!!

حدود دو دهه قبل وقتی شعار قانون گرایی و آزادی فکر و اندیشه توسط سید محمد خاتمی مطرح شد. جناح راست آن زمان و مدعیان اصول گرایی امروز، آزادی مد نظر وی را به بی بندوباری تفسیر به رای کردند!. در تریبون ها و محافل عمومی یک جانبه فریاد زدند. مجال جوابگویی به طرف مقابل را نیز ندادند!. البته بر آنان که با تامل و اندکی تعقل به مسائل می نگریستند؛ واضح و آشکار بود، که این نوعی نیرنگ برای فریب عوام و برخی مومنین و متدینین بود!. چرا که طی هشت سال حاکمیت دولت امام زمان که با لطایف الحیلی بر سر کار آمد!. حمایت های ریز و درشت را نیز به همراه داشت!. هیچ بهبودی در به قول ایشان بی بند و باری ها ایجاد نشد! بلکه روز به روز بدتر هم شد!.

اما اینجانب که به وارونه جلوه دادن معنا و مفهوم واقعی آزادی نزد اینان، اعتقاد داشتم. اکنون بعد از تایید صلاحیت برخی نامزدهای شواری اسلامی شهر و رد صلاحیت عده ای به اعتقاد خود یقین پیدا کردم. وقتی در شهری با سابقه ی دیرین در اجرای فرایض اسلامی، پوسترهای خانم هایی با رنگ و لعاب مختلف بر دیوارها نصب می شود!. اگر چه این قشر نیز به مانند پسران و مردانی که با ظواهر مختلف فیگور گرفته تا آرای مردم را جذب کنند!. به خود حق داده تا جلب توجه کنند!. اما فاجعه هنگاهی است که مردمی که آوازه ی حجاب و انجام فرایض و تا حدودی سنتی بودن آنان در شهرهای دیگر نیز پیچیده است. رای اول خویش را به خانمی جوان،(25 سال) مجرد، تازه فارغ التحصیل، بدون هیچ سابقه کار اجرایی و... دادند!. (بعضا به صرف ... که از توصیف آن بگذریم)

وقتی شعار آزادی و دموکراسی سر می دهیم. باید به انتخاب اکثریت مردم نیز تن دهیم. چرا که این بار در انتخابات شورای اسلامی شهر ما، تنها عیب بزرگ دموکراسی که برابری رأی نخبگان و عوام و در مواردی ارجعیت یافتن رای آنان بر نخبگان است، به کرسی نشست. اما سوال اینجاست که چگونه تیغ تند رد صلاحیت، افرادی با سابقه ی زندان در رژیم سابق، رزمنده و از خانواده های شهدا، سابقه در شورای شهر و مراکز اجرایی، مومن و متدین و... را در بر می گیرد! اما در مورد عده ای که وصف آن رفت. به گونه ای دیگر بود!. آیا حضور حداکثری به هر طریق ممکن، جز از طریق منتقدان سیاسی مد نظر حاکمیت بود؟!!.

پی نوشت:

راه یابی تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی 2014 برزیل را تبریک می گویم. از برپایی دو جشن بزرگ توسط ملت ایران، در هفته ی پایانی خرداد ماه خوشحال و خرسندم.

/ 9 نظر / 18 بازدید
بزرگ

درود نشنیده اید که می گویند: در دل دوست به هر حیله رهی باید کرد؟ الان دوره ای است که حضرات فهمیده اند یلید دوست پیدا کنند مبارک ها باشد[گل][گل]

اکرم محمدزاده

سلام . از زاویه ای به بررسی موضوع پرداختید که من فکرش را نمی کردم . پیروز و سربلند باشید [گل]

کوثر

سلام عموجان اردات مندیم[لبخند]

کوثر

من هم صعود پیروز مندانه وافتخار آفرین تیم ملی وتبریک میگم[لبخند] خوشحالم که هفته ی آخر خرداد پر خیر وبرکت بود[چشمک]

مریم

سلام [لبخند][گل] - ان شاء الله امسال سال شادیها و جشن های مکرر باشه [گل] - آقای سامع عزیز ما ایمان داریم که ( ...و تعز من تشا و تذل من تشاء بیدک الخیر) خانم ابتکار برای شورای شهر تهران رد صلاحیت شد... امروز داشتم نام وزرای احتمالی کابینه ی آقای روحانی رو نگاه می کردم دیدم از خانم ابتکار به‌ عنوان اصلی‌ترین گزینه ریاست سازمان حفظ محیط زیست نام برده شده . [مغرور] - ببم جان آدمهایی که با عنوان تندرو و افراطی می شناسیمشون انگار منطق و وجدان ندارند چون به راحتی آب خوردن دروغ می گن و خیلی راحت به دیگران تهمت و افتراء می زنند [نگران] من بارها دیدم به خاطر رسیدن به هدفشون از هر وسیله ای استفاده کردند (اسم ماکیاولی ها بد در رفته ! ) - ما هم کاندیداهایی داشتیم که می خواستند به وسیله ی رژ لب و رنگ روسریهاشون به شورا راه پیدا کنند اما امسال هیچ کدومشون رای نیاوردند . - و البته مثل همه ی شهرها در شهر ما هم تیغ رد صلاحیت ، فقط سیاسیون و اصلاح طلبها رو نشانه گرفت .

کوثر

سلام وصبحتون بخیر عموجان بزرگ بورژوای خودم[لبخند][مغرور][نیشخند] خوبین عموجان؟[لبخند] ممنون از محبتهاتون[گل]

کوثر

[گل][گل][گل]

ناهید

سلام آقای سامع عزیز [لبخند] کاملا حق با شماست ، دوست تند رویی بعد از دیدن جشنهای خیابون می گفت که وای چقدر مردم بی بند و بار شدن ... [تعجب] نق زدنهاشون از الان شروع شده مثل اینکه توی این هشت سال آقای روحانی رییس جمهور بودن[خنده]

یک هموطن

اتفاقا در شهرضا اکثر رد شدگان اصولگرا بودن واصلاحاتیها بیشتر ائتلاف داشتند در حالیکه اصولیها یکی داشتند هرچند برد با معتدلها شد.